Monitoring

Monitoring jest jednym z podstawowych i jednocześnie najbardziej efektywnym ze środków technicznych zapewniających ochronę obiektów prywatnych i publicznych, kontroli przejść i nadzoru procesów technologicznych. Usługa Sileman Monitoring skierowana jest do podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne oraz wszystkich firm i instytucji, które potrzebują niezawodnego rozwiązania umożliwiającego zdalny podgląd obrazu z kamer.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce z powodzeniem zaczęliśmy wdrażać systemy monitoringu wizyjnego opartego na kamerach IP. Systemy IP pozwalają na bardzo elastyczne wykorzystywanie cyfrowych kamer, które zapewniają wysoką jakość obrazu. Dodatkowym atutem systemów IP jest możliwość podłączenia nieograniczonej liczby stanowisk monitorujących oraz nieograniczone odległości kamer od centrów monitorowania.

W ramach kompleksowej usługi oferujemy: indywidualnie zaprojektowane rozwiązanie, kompletne wdrożenie oraz stałe utrzymanie sprawności eksploatacyjnej całego systemu.

  Możliwości:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywającym w polu widzenia kamer
  • Nadzór terenów miejskich, obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej i handlowych
  • Ograniczenie kradzieży i zniszczeń
  • Obserwacja węzłów komunikacyjnych
  • Kontrola pracowników i procesów produkcyjnych
  • Prewencja
  • Oszczędności związane z optymalizacją zatrudnienia ochroniarzy i dozorców

  Jak to działa?

Monitoring wizyjny IP to całkowicie cyfrowy system nadzoru wideo, oparty na sieci komputerowej typu LAN lub WAN (w tym Internet). Obraz rejestrowany przez kamery zostaje przesłany do centrum monitoringu za pomocą sieci IP zrealizowanej na łączach światłowodowych lub profesjonalnych łączach radiowych. Tam zostaje on zapisany na nośnikach danych, których pojemność dobrana jest tak, aby zapewnić szybki dostęp do materiału przez pożądaną liczbę dni wstecz. Dla zabezpieczenia przed awarią nośników, dane składowane są redundantnie.

Dzięki sieci pakietowej IP, strumienie wideo z kamer można oglądać z każdego miejsca na świecie (podgląd za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania). Dostęp do systemu możliwy jest tylko dla uprawnionych osób.